افتتاح مجموعه رستوران حاج محسن با حضور معاون رئیس جمهور در محمودآباد

ساري – ايرنا – مجموعه رستوراني و تالارهاي پذيرايي حاج محسن درمحمودآباد شنبه شب با حضور معاون رئيس جمهوري و رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار ايرنا ، فاز نخست اين مجموعه پذيرائي شامل دو تالار رستوران سنتي و رستوران كلاسيك است كه در زميني به مساحت 10هزارمترمربع و با زيربناي چهار هزار و 650 مترمربع ساخته شده و در مجموع با احتساب خريد زمين و ساخت و تجهيز آن بيش از 19ميليارد تومان هزينه شده است.
مدير اين مجموعه خدماتي رفاهي در آئين بهره برداري از آن گفت كه براي ساخت مجموعه هيچ تسهيلات دولتي نگرفته و همه هزينه ها را خودش تامين كرده است.
افشين جمشيدي لاريجاني افزود كه با بهره برداري از مرحله نخست اين مجموعه ، 50 نفر به‌صورت مستقيم مشغول ‌به ‌كار شدند.
وي گفت كه مرحله دوم اين مجموعه پذيرائي شامل ساخت يك هتل چهار ستاره ، شهر بازي ، نمايشگاه ، سه تالار ، حمام‌هاي سنتي، رستوران سنتي و سالن همايش در زميني به مساحت يك هكتار هم امروز آغاز شده است.
جمشيدي لاريجاني اعتبار مورد نياز براي ساخت مرحله دوم مجموعه رفاهي و گردشگري را بيش از 20 ميليارد تومان اعلام و ابراز اميداوري كرد كه در صورت اختصاص تسهيلات مورد نياز ازسوي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي وگردشگري در مدت 18 ماه آن را به بهره برداري برساند.
همچنين در ورودي اين مجتمع پذيرايي يك كارگاه و نمايشگاه زنده هنرهاي سنتي و صنايع‌دستي برپا شده بود كه رئيس سازمان ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري به همراه استاندار مازندران از آن بازديد و با هنرمندان صنايع ‌دستي گفت‌ و ‌گو كردند.
علي اصغر مونسان معاون رئيس جمهوري و رئيس سازمان ميراث فرهنگي ، صنايع دستي و گردشگري جمعه شب به منظور ديدار با فعالان بخش گردشگري و افتتاح چند پروژه گردشگري به استان مازندران سفر كرده است.
مونسان روز شنبه هتل كيميا و هتل ترنج رامسر ، هتل وستا تنكابن و اقامتگاه بوم گردي ‘ ننه گل آبرو ‘ چالوس را افتتاح كرد.
مازندران سالانه ميزبان حدود 50 ميليون نفر شب گردشگر داخلي و خارجي است .
خبرنگار: مهدي غلامي ** انتشار دهنده : حسن فلاحتي

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *